Nejnovější články & komentáře

Zemřel Gary Becker – imperátor sociálních věd

Profesoru ekonomie a sociologie Chicagské univerzity a nositeli Nobelovy ceny za ekonomii bylo 83 let a dlouho se potýkal s nemocí. Truchlí za něj nejen ekonomové a sociologové, ale také politologové, demografové, právníci, kriminalisté, psychologové a zástupci dalších vědních oborů, do jejichž vývoje Gary Becker tak originálně zasáhl.  

16.05.2014 Jiří Schwarz

Nadměrná regulace EU negativně ovlivňuje ekonomiku České republiky i Slovenska

Téma regulace je v posledních letech velmi aktuální, a to oprávněně. Směrnice, zákony, vyhlášky a nařízení všeho druhu denně ovlivňují jednání stamilionů obyvatel členských zemí Evropské unie. Výsledkem mezinárodní výzkumné spolupráce Centra ekonomických a tržních analýz (CETA) z České republiky a Nadácie F. A. Hayeka ze Slovenska je studie s názvem „VYBRANÉ REGULACE EU A JEJICH DOPADY - Česká republika a Slovensko v roce 2014“, která upozorňuje právě na problematické ekonomické aspekty regulatorních opatření ve vybraných odvětvích.  

14.03.2014 Aleš Rod

Jak stát ničí podnikání…

Pod rouškou mediální masáže o dvojitých záchodcích v areálech zimní olympiády v Soči, v absolutním stínu politických tanečků kolem jmenování nové vlády, personálního obsazení resortů, tajných schůzek politiků a podnikatelů, jsou ve státním sektoru České republiky přijímána opatření, která jsou opravdu důležitá a o nichž by se mělo psát dennodenně. Tak například, takové jedno z nich zlikviduje podnikatelské aktivity stovkám firem. Chcete důkaz, jak stát maskuje svou vlastní impotenci a ničí ty, kteří vytvářejí pracovní místa? Tady je.  

12.02.2014 Aleš Rod

Další články a komentáře »

Projekty

4liberty

The newly created portal 4liberty.eu is designed to become a platform for experts and intellectuals from Central and Eastern Europe, embodying the liberal environment, to share their opinions and ideas. Representatives…

web projektu »
Den daňové svobody

Den daňové svobody je pomyslnou hranicí v roce, která rozděluje rok do 2 období. V prvním období pomyslně vydělávají daňoví poplatníci na pokrytí výdajů vlády, vládních a veřejných institucí. Toto období končí dnem…

web projektu »
Terra Libera

Terra libera je časopis, který vychází už třináctým rokem. Každé dva měsíce můžete ve své elektronické poště najít nové příspěvky o aktuálních ekonomických a společenských tématech, která jsou spojená zejména s…

web projektu »
Podpořte LI - CZ

Aktuality

Den daňové svobody 2014

28. 5. 2014

Zveme Vás na na mezinárodní seminář ke Dni daňové svobody 2014, který se uskuteční 10.6. od 10.30 hodin.

Smutná zpráva

19. 5. 2014

Dne 13. května zemřel jeden z překladatelů Rothbardovy Etiky svobody a spolupracovník Liberálního institutu Petr Fiala. Na jeho počest a památku knihu uvolňujeme on-line ke stažení.

Beseda: Když ekonomie není o penězích

8. 5. 2014

12. května v 18:00 se v Praze v ulici Řetězová 7 uskuteční beseda Když ekonomie není o penězích.

Ján Pavlík vyloučen z Liberálního institutu

2. 5. 2014

Správní rada Liberálního institutu se na svém zasedání dne 28. dubna 2014 rozhodla vyloučit doc. PhDr. Jána Pavlíka z Liberálního institutu. Důvodem vyloučení je jeho opakované jednání v zásadním rozporu s posláním Liberálního institutu jako sdružení prosazujícího myšlenky klasického liberalismu a tudíž závažné porušování povinností vyplývající z členství v LI. Tímto svým jednáním doc. Pavlík poškodil dobré jméno Liberálního institutu, a tím mu způsobil zvlášť závažnou újmu.

Další aktuality »